„Je to velikej supeeej!“

„Je to velikej supeeej!“, volal náš tříletý Joshík, když běhal jednoho večera na zahradě okolo ohně a rozpršelo se. A úplně tím vystihl ten báječný pocit, který jsem měla i já, sedící na dešti venku u ohně.

Vzpomněla jsem si při tom totiž na zážitky, které se mi často opakovaly na Lago di Garda. Je to jedno z krásných italských jezer, s velmi čistou vodou a monumentální krajinou okolo. Toto jezero je vyhlášené hodně mezi surfaři, protože v jeho severní části – kde končí Alpy – přichází velmi pravidelně (dopoledne slabší a odpoledne silnější) vítr. Lago di Garda je tak rájem pro windsurfaře.

I já kdysi jezdívala na Lago za windsurfingem. Byla jsem tam hned několikrát a udělala jsem si tam i certifikát na samostatné surfování. Když jsem se dopoledne v místní škole učila surfovat, vždy jsem milovala nejen čas strávený na vodě, ale zejména ten po ní. Dvě hodiny po „slezení z prkna“ mi bylo totiž úúúúplně blaze. Byla jsem vyklidněná, vysluněná, zharmonizovaná a tento stav trval vždy hned několik hodin. A ani poté, co pominul, mi nebylo nijak o moc hůř. Ba spíše naopak, na Lagu mi bylo vždy moc dobře, tak nějak nadstandardně harmonicky a klidně. Harmonicky, klidně a v síle jsem se tam vždy cítila.

Nejdřív jsem to přičítala surfování a té celé atmoféře okolo něj. Ale cítila jsem, že to není přesně ono. Až jednoho dne mi bleskla hlavou myšlenka a já věděla, že to je ono!

„Je to tou intenzivní přítomností všech živlů!“, napadlo mě. A bylo. Přítomností masy průzračné azurové vody v Lagu, přítomností země umocněné majestátnými Alpami, přítomností vzduchu ve formě silného a vzrušujícího větru a ohně v neutuchajícím slunečním žáru.

Je to už pár let, ale právě u ohně jsem si na tyto své zážitky vzpomněla. Mé tělo, srdce i duše jako by se na chvilku přenesly zpět do Itálie, k milovanému Lagu a já jsem zase viděla všechny čtyři živly tančící spolu vášnivě harmonický tanec.

A když ten obraz pominul, cítila jsem neskutečnou radost, že ty samé pocity zažívám zas, tentokrát u nás na zahradě. S ohněm v ohništi, deštěm osvěžujícím naše těla a pravě zasazené rostliny, klidnou přítomností země a lehkým vánkem snášejcím se na okolí spolu s tmou.

Děkuji.

Děkuji za tyto zážitky.

Děkuji všem živlům za jejich existenci a harmonickou koexistenci.

Děkuji matce Zemi za její neutuchající trpělivost a podporu.

Děkuji, že nemusím cestovat za speciálními zážitky a můžu je zažívat i doma s rodinou.

Děkuji za to, že blaze může být kdekoliv na světě. Jen si toho všimnout. Jen se do toho uvolnit.

S láskou,

Tereza

 

Jsem máma dvou kloučků a vášnivá terapeutka. Ve své praxi používám dar citlivosti a jasného vidění toho, co nefunguje. Podporuji ráda hlavně maminky malých dětí, aby mohly žít jako v bavlnce. Můj příběh si můžete přečíst zde>>> A tady si můžete zdarma stáhnout Ebook Maminka v bavlnce: 7 tipů jak si snadno a rychle dobít baterky. Napsala jsem je pro vás všechny jako podporu a dárek ode mě vám>>> Jsem také autorkou Ebooku Maminka v bavlnce: 3x5 tipů jak si vytvořit z mateřské skutečnou dovolenou.Napsala jsem ho pro všechny maminky, které si chtějí doma vytvořit mateřskou snů>>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Toužíte se stát MAMINKOU V BAVLNCE? Objevit 7 tipů jak si snadno & rychle dobít baterky?

    Stáhněte si eBook MAMINKA V BAVLNCE: 7 tipů jak si snadno a rychle dobít baterky a staňte se z unavené a zahlcené mámy odpočatou a spokojenou maminkou.

  • Kategorie
  • Nejnovější články
  • Potkáme se na facebooku: