Děťátko patří v rodině na první místo!

Myslíte si to taky? Děláte to tak?

I já si to kdysi myslela a tuto snad nejčastější chybu maminek dělala. Dokonce hned několik měsíců po porodu jsem upřednostňovala našeho synka před sebou i partnerem a dávala jej na první místo. Bylo to proto, že jsem sama v dětství nedostala tolik lásky a péče, kolik jsem potřebovala a nechtěla jsem, aby to samé zažíval náš syn (tak jsem šla do opačného extrému). A taky proto, že se ve mě aktivoval vzorec z kolektivního nevědomí, utvářený po staletí konáním našich předků, že žena se má v rodině starat primárně o děti a domácnost.

Dnes už však tuto chybu nedělám.

DNES UŽ DÁVÁM NA PRVNÍ MÍSTO SEBE!

A víte proč?

Komu v letadle nasadí kyslíkovou masku rodič jako prvnímu? Sobě, nebo dítěti?

Děťátko potřebuje mámu, která je zdravá, silná, odpočatá a v pohodě. S takovou maminkou se cítí dobře, v bezpečí, u takové mámy nemusí být ve střehu. Ba právě naopak, může se uvolnit a být samo sebou.

Určitě to i sama znáte. Když tu pohodu máte, má ji i děťátko a oba si společný čas víc užíváte.

 

A jak na to?

Je to jedna z věcí, která se dá udělat nejrychleji, protože se jedná pouze o změnu nastavení mysli. Zároveň upřímně říkám, že nemusí být nejsnazší, protože hluboko uvnitř sebe můžeme mít silně zakořeněnou představu, že tím naše dítě o něco ochudíme, když nebudeme věnovat plnou pozornost pouze jemu. Ale pádné důvody pro změnu máme, viďte? A taky už víme, že děťátko tím o nic nepřijde, naopak, samo tím získá!

A jak na to konkrétně?

Když jsme sami s dětmi, je pro naši osobní pohodu důležité vnímat vedle potřeb děťátka i ty své. Zeptat se sama sebe: „CO CHCI?“, „CO CHCI JÁ?“

A ideálně postupně zavádět do splečného bytí víc a víc aktivit, které uspokojují potřeby všech. Jeden příklad za všechny:

“Děťátko má hlad, pláče a chce nakojit. Maminka má taky hlad, je unavená a chce se jí spát. Na chvilku se zastaví a dopřeje si navnímat, co v tu chvíli potřebuje. Nachystá si rychle něco malého k snědku a položí si jídlo na postel vedle děťátka. Kojí ho v leže, odpočívá u toho a uzobává z jídla. Sytí se tak oba.”

A jak se dávat na první místo když jsem sama bez dětí? Jak dělat povinnosti hrou? Jak si i jinak dobíjet baterky?

Tyto a mnohé další informace najdete v mém Ebooku Maminka v balvnce: 7 tipů, jak si snadno a rychle dobít baterky. Je zdarma, napsala jsem ho jako podporu všem maminkám. Najdete ho tady>>>

S láskou,

Tereza

Jsem milující máma tří dětí a vášnivá terapeutka. Ve své praxi kombinuji dar citlivosti a schopnosti jasně vidět to, co nefunguje. Podporuji ráda hlavně maminky malých dětí, aby mohly žít jako v bavlnce. Můj příběh si můžete přečíst zde>>> A tady si můžete zdarma stáhnout Ebook Maminka v bavlnce: 7 tipů jak si snadno a rychle dobít baterky. Napsala jsem je pro vás všechny jako podporu a dárek ode mě vám>>> Jsem také autorkou Ebooku Maminka v bavlnce: 3x5 tipů jak si vytvořit z mateřské skutečnou dovolenou.Napsala jsem ho pro všechny maminky, které si chtějí doma vytvořit mateřskou snů>>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.